naše obchody:
helmy.cz - helmy na lyže, páteřák in-line-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka, ložiska virussport.cz - lana, nádobí, camping

NORDIC-SHOP.cz / diskuze / Výběr běžek / Montaz vazani

Každá diskuze má předvolené kategorie, kde jsou zakládány témata k další podrobnější diskuzi. Každé téma má pak jednotlivé komentáře uživatelů.

Založené kategorie diskuze:

Výběr běžek | počet témat: 25
Kam na běžky | počet témat: 1
Vosky a mazání | počet témat: 7
Ostatní | počet témat: 3
Boty na běžky | počet témat: 7

Vyhledej v tématech diskuzí:

Téma diskuze: Montaz vazani

dne 2013-01-30 16:59:55

Sdílejte příspěvek na Facebooku:

Dobry den. Poridil jsem si běžky Sporten Forestr,vazani Rottefella BC,V navodu je namalovane nejake lepidlo do direk na srouby,co mam pouzit? Je to nutne? (asi z duvodu povolovani) A jeste kam namontovat? nejek se to vyvazi? Diky

montáž vázání na běžky

napsal: Vojta dne: 30.1.2013 v: 22:29:24

Ahoj,

lepidlo stačí PVAC nejlíp vodostálé. Dá se běžně sehnat v drogerii. Lepidlo tam je spíš proto, aby do lyže nelezla vlhkost.
Na šabloně k vázání bude naznačený Balancepoint - ten přiložíte na nalezený Balancepoint na lyžích. Na lyži tedy naleznete těžiště. Každá lyže může mít těžiště trochu jinde. Vázání pak dejte podle težiště, které je více vepředu.

Založit nové téma k diskuzi můžete přes tento odkaz.

Pokud chcete připsat názor k vybrané diskuzi, tak použijte následující formulář - Vložit nový komentář.

Sdílet příspěvek na Facebooku můžete přes klasická Facebook tlačítka:

Vložit nový komentář
Pole označená * je nutné vyplnit.
Odkazy na konkurenci a komentáře překračující meze slušného vyjadřování budou nejspíš smazány.

*Opište kód code
Dodržujte psaní velkých a malých písmen.

Vybraná kategorie diskuze: Výběr běžek

Diskuze především pro tápající ve výběru běžek.

Témata diskuze:

běžky | počet komentářů: 0

24.1.2017 | založil: Markéta

Prosím o radu chci si koupit běžky pro začátečníky,chci dobře ovladatelné lyže se šupinami,nechci voskovat,výška 159,váha 54kg.Nemusí jet z kopce moc rychle.Prosím vyberte typ lyží+vázání+boty.Díky Markéta.

Běžky | počet komentářů: 0

24.1.2017 | založil: Markéta

Dobrý den,jaké by jste doporučil turistické běžky pro manžela měří 185 a váží 88kg.chtěl by bez mazání se šupinami.Díky Markéta

Tvrdost běžek | počet komentářů: 0

25.7.2016 | založil: Vojta

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na tvrdost běžek. Tak nějak jsem se rozhodl pro model Salomon Equipe 8 Skate a rozhoduji se jakou tvrdost. Vážím okolo 86 kg bez výbavy. Dle tabulky Salomonu je pro mě relevatní délka 191cm. Jen nevím jakou tvrdost? Soft jsou pro 70-90kg a nebo Extra stiff 85-95 kg a výše. Troufnu si říct že jsem středně pokročilý bruslař.

Děkuji za rady.

S pozdravem
Vojta

Těžká váha | počet komentářů: 1

25.11.2015 | založil: Martin

Dobrý den,
rád bych zakopil combi běžky, můj dotaz se týká toho zdali se dělají běžky pro cca 115kg.

délka běžek | počet komentářů: 2

25.10.2015 | založil:

Dobrý den,

prosím o radu, chtěla bych si koupit běžky SALOMON ELITE 4 CLASSIC, nevím jakou zvolit délku? Vážím cca 75 Kg.
Děkuji.

skate set | počet komentářů: 1

26.2.2015 | založil: Martin

Dobrý Večer chci jsi koupit skate set nejlépe od značky Salomon doporučil by mě někdo jakou běžku vážím 84 kg měřím 195 cm botu a vázání chci do toho investovat tak cca 13000 kč díky.

Montaz vazani | počet komentářů: 1

30.1.2013 | založil:

Dobry den. Poridil jsem si běžky Sporten Forestr,vazani Rottefella BC,V navodu je namalovane nejake lepidlo do direk na srouby,co mam pouzit? Je to nutne? (asi z duvodu povolovani) A jeste kam namontovat? nejek se to vyvazi? Diky

Delka bezek | počet komentářů: 3

23.1.2013 | založil:

Dobry den, Jak dlouhe mam zvolit lyze Sporten Forestr,vazim 72kg? V nekterych tabulkach uvadeji 180cm,jinde 190.jinak vysku mam 168cm.Dale jake mam zvolit hole? na BC styl,spise s vetsim kosikem?a jak dlouhe?popr.doporucte typ,zn. Zatim dekuji za odpoved.

Bežky LS | počet komentářů: 1

21.1.2013 | založil:

Ahoj, zajímalo by mne co se skrývá pod označením běžek LS? Děkuji M.

vazani a boty na bezky | počet komentářů: 6

15.1.2013 | založil: Bretislav

Ahoj,na lyze Sporten Highlander,je vhodne vazani NNN BC-Magnum, NNN BC-Auto? mysim sirka je vetsi. A boty Alpina X+BC600? Alpina BC 200? prosim poradte. Dekuji

jake vybrat? | počet komentářů: 1

10.1.2013 | založil:

Ahoj.kdo poradi? Chci si koupit běžky na rekreacni bezkovani,vice mene do volneho snehu a jelikoz v okoli buduji i turisticke trate tak i do stopy.Mam zalusk na Sporten-Adventure,Highlander,Forestr.jake by byli nejvhodnejsi?Amam zvolit hladke nebo supiny?nechtel bych se trapit treba nevhodnym voskovanim.Nebrzdi moc ty supiny? A jakou delku? merim 168 vaha 70 +-1kg nekde pisou u tohohle typu o 15-20cm delsi nez je vyska,(kvuli lepsi ovladatelnosti)a jinde podle vahy,cim se ridit? Dekuji

Výběr běžek | počet komentářů: 2

30.12.2012 | založil: Vlaďka Richtrov

Potřebuji poradit s výběrem běžek pro sebe a dceru. Ja jsem 176cm vysoká a vážím 60k. Dlouho jsem neběžkovala, chtěla bych se k tomu vrátit, půjde spíše o klasiku, semtam i bruslení. Poradíte nějaké vhodné běžky pro oboje, nic závodního, rekreačně, ale semtam ... jaký typ, jaké boty, ideálně přímo typ běžek. A dcera má 10let, úplný začátečník, 140cm, 30kg, co pro ni? Děkuji za radu. Vlaďka

jak vybrat běžky na vejlety | počet komentářů: 0

14.12.2012 | založil: Katka

Ahoj,

Chci chodit s dětma na vejlety v Jizerkách a nevím, zda teda vybrat běžky na turistiku nebo spíš backcountry?

A jaké běžky pro děti? Taky turistické nebo nějaké vyloženě dětské. Je jim 6 a 12 let.

Děkuju za radu

Turistické běžky | počet komentářů: 1

25.10.2012 | založil: Marek běžkař

Ahoj,

vybírám turistické běžky pro sebe a manželku. Mám vybrat podle výšky postavy nebo spíš podle hmotnosti? Všude mě říkají něco jiného :) Díky

SKATE vázání NNN | počet komentářů: 1

20.10.2012 | založil: Michal

Zdravím, pořídil jsem si boty na SKATE Alpina SSK na vázání NNN, doporučte mi nějaké běžky na SKATE s vázáním NNN, cena nerozhoduje, měřím 188cm a vážím 75kg, díky

bezky pro oba | počet komentářů: 1

12.2.2012 | založil: jana

Dobrý den jsme začátečnící a chtěli by jsme si s přítelem koupit běžky on měří 189 cm a váží 115 kg já 172 cm a 99 kilo mohli by jste nám prosím poradit děkuji Jana

jadro běžek | počet komentářů: 1

21.1.2012 | založil: Tomáš

Dobrý den, chtěl bych si pořídit nové běžky na klasiku a trochu sportovnější rychlostní pojetí v řádu 2 až 4 tisíc kč. Přemýšlel jsem o jedněch běžkách s pěnovým jádrem co měl kamarád. Právě nevím jestli jsou tyto sportovní běžky náchylnější, nebo to byl vadný kus, ale prostě se poměrně snadno to pěnové jadro jako kdyby roztrhlo. Bylo to sice po pádu, ale ne nijak zlém. Takových je každý den ve stopě třeba 10 a bez úhony.(běžky byly téměř nové) Nebo je nějaké dělení běžek dle pevnosti konstrukce? děkuji za odpověď TOM

skate | počet komentářů: 1

1.1.2012 | založil:

prosím o pomoc s výběrem běžek na naučení techniky skate(délka,parametry,...) Jsem žena,mám 173/56kg a klasiku jezdím dobře. díky

kratke běžky | počet komentářů: 1

27.11.2011 | založil: hanka

Prosím o radu, po 15 letech bez běžkování si chci koupit znovu běžky, tedy pro začátečníka,nesportovce, chci dobře ovladatelné lyže, se šupinami,(nechci voskovat, neumím to),výška 168, váha 70kg, rozmýšlím mezi Sporten Perun Woman 174cm, nebo Sporten Perun 166cm, nebo Salomon snowscape 8siam grip vel.M?, event. Fischer Mystic My style či Cruiser,ale tam nevím jak s delkou.
Nemusím jet z kopce moc rychle, jsem po zlomenině kotníku, chci se jen tak projíždět krajinou ve stopě.
Prosím poradíte mi,jestli to je dobrý výběr a které lyže by byly optimální? Jsou Sporten Perun dobré lyže nebo spíše koupit Salomon siam grip či ty Fischery?
Díky.

Běžky - skate | počet komentářů: 3

3.3.2011 | založil: Petra

Ahoj, přemýšlím o koupi Atomic race skate, ale potřebovala bych poradit s délkou a tvrdostí. Jsem mírně pokročilý začátečník, měřím 173 a mám asi 65kg. Výšku bych asi viděla na 184, ale medium nebo hard? Díky za radu...

prosim o radu | počet komentářů: 11

13.2.2011 | založil: František

Ahoj potřebuji poradit jaké koupit běžky jsem uplný začátečník vážím kolem 90kg.a měřím 170cm.Klasiku,děkuji

klasika turistika | počet komentářů: 1

1.2.2011 | založil: JIRKA

Ahoj, přemýšlím o koupi nových běžek. Chtěl bych na klasiku, ale tak aby se s nimi dalo i manévrovat ve sjezdu.(combi ne) S odolonou skluznicí (sněhové podmínky bývají často nic moc)a možná o malinko širší, ale jen o fous. Někdy si jdu vyšlápnout stopu jen tak do nikam sám. Ale spíš běhám ve stopě. Co byste poradili? měřím 174cm a 71kg

rada | počet komentářů: 1

19.1.2011 | založil: jana

Chci si pořídit nové běžky, turistické do stopy i mimo stopu, měřím 164 cm a vážím 80 kg, jsem starší žena, ale lyžuji na sjezdovkách i běžkách od dětství. Potřebuji poradit jednak s délkou běžek, jednak s typem - chci lyže lehké do kopce, ale ne už moc rychlé při jízdě dolů - bezpečné. Jaký druh skluznice ?
Děkuji za názor.
J.D.

skluznice | počet komentářů: 2

4.1.2011 | založil: Jarda

Dobrý den,
jaký je hlavní rozdíl mezi hladkou a šupinatou skluznící.Někdo prodával se šupinami a důvod uvedl nezvyk na šupiny.
S jakou skluznici si tedy mám koupit.Jsem pokročilý začátečník na klasiku ve stopě i mimo.
Děkuji

Délka turistických běžek | počet komentářů: 9

9.2.2010 | založil: Petr

Hoj,
prosím jen o radu jak mám vybrat dlouhé běžky na turistické běžkování. Nejsou pro začátečníka lepší spíš kratší lyže?

Přidat nové téma
Pole označená * je nutné vyplnit.
Nezapomeňte vybrat kategorii diskuze, do které se Váš dotaz nejlépe hodí.

*Opište kód code
Dodržujte psaní velkých a malých písmen.

Tento e-shop je součástí sportovních obchodů Virus-Sport.cz
Provozujeme následující internetové a kamenné obchody:
www.virussport.cz, www.vodacky-obchod.cz, www.helmy.cz, www.inline-brusle.cz, www.nordic-shop.cz

virussport.cz - horolezecké lano vodacky-obchod.cz - kanoe, pádlo helmy.cz - přilby na lyže, snowboard, páteřáky inline-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka nordic-shop.cz - turistické běžky, vosky

skočit na hlavičku | mapa stránek | NORDIC-SHOP.cz - 2017 | system: Virus Sport s.r.o. 2010

můžeme také doporučit: Osobní trenérka, Jak na Bolavá záda,

Diskuze

Kategorie témat

Boty na běžky

Kam na běžky

Ostatní

Vosky a mazání

Výběr běžek

Nově diskutované

Delka bezek

běžky

Běžky